E–mail: k_sh_crl@ukr.net
0472 31 69 16
вул. Ярослава Мудрого, 120

м. Корсунь-Шевченківський

Історія

Перший заклад охорони здоров’я, офіційно зафіксований у джерелах, з’явився у Корсуні 1787 р. за часів корсунського старости, польського князя Станіслава Понятовського. Тоді в спеціально збудованому приміщенні почала функціонувати аптека та лікарня на три палати, що призначалася для міщан і селян з князівських володінь.

У другій половині XIX ст. у м. Корсуні проживали професори медицини Генріх та Карл Трітшелі. Їхніми пацієнтами були не лише хворі з навколишніх населених пунктів, але й зза кордону.

На 1 січня 1900 р. в м. Корсунь була лікарня, в якій працювали 2 лікарі, 3 фельдшери, 1 акушерка. В 1920 році в Корсуні лікарня мала стаціонар на 20 ліжок та амбулаторію на 200 відвідувачів за місяць. Лікування було платним.

Приміщення лікарні в Корсуні не відповідало вимогам часу. За п’ять місяців 1920 р. місцева амбулаторія працювала всього 95 днів та прийняла 1402 хворих.

У роки II Світової війни закладам охорони здоров’я Корсунщини було завдано значних збитків. Зокрема, у м. КорсуніШевченківському було зруйновано приміщення лікарні. У перші післявоєнні роки медикам доводилось працювати у важких умовах: електроенергія та водогін були відсутні, не вистачало ліжок. Воду відрами носили з р. Росі, нагрівали її, спалюючи бузок.

У травні 1959 р. на посаду головного лікаря районної лікарні було призначено Павлішина Віктора Андрійовича. У той час ЦРЛ знаходилась на острові Коцюбинського в приміщенні триповерхового флігеля. Вона нараховувала 100 ліжок. При Павлішину В.А. почалося будівництво за типовим проектом нового приміщення лікарні на 150 ліжок. Віктор Андрійович багато зробив для поліпшення роботи дільничних лікарень, ФАПів; при ньому було відкрите дитяче відділення на 20 ліжок. У лютому 1962 р. за великі заслуги в галузі охорони здоров’я Павлішин В.А. був нагороджений орденом «Знак Пошани». Пізніше, працюючи в Києві, він захистив кандидатську дисертацію, отримав звання «Заслужений лікар УРСР» та орден «Трудового Червоного Прапора».

У серпні 1965 р. медичні працівники міста почали працювати в нових корпусах районної лікарні по вулиці Леніна, 120, які були обладнані сучасною на той час апаратурою.

З 1962 р. по 1976 р. головним лікарем КорсуньШевченківської ЦРЛ працював Клименко Євгеній Макаровим, який впровадив у районі передовий тоді в Україні досвід диспансеризації населення. У березні 2002 р., тепер вже полковнику медичної служби у запасі Клименку Євгенію Макаровичу, було вручено орден «Богдана Хмельницького».

З 1976 по 1981 роки лікарню очолював Кривенко Микола Максимович.
Наприкінці 1979 р. було закінчено будівництво поліклінічного відділення на 500 відвідувань за зміну.

Поліклініку забезпечили найсучаснішим медичним обладнанням.

В 70х рр. XX ст. в медичних закладах працювало 86 лікарів та 435 середніх медичних працівників.

Спеціалізована медична допомога надавалась за 18 профілями. На той час лікарі були добре підготовлені, мали належну теоретичну підготовку, багатий практичний досвід. Лікар Шатило Таміла Антонівна без відриву від основної роботи вела наукові дослідження і на початку 1971 р. захистила дисертацію. Їй було присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук. КорсуньШевченківська районна лікарня стала базовою для Київського медичного інституту імені О.О. Богомольця. У ЦРЛ регулярно проводилися науковопрактичні конференції, в яких брали участь всі лікарі району. Ці конференції збагачували досвід медиків.

З 1981 по 1983 роки головним лікарем працював Матвієвський Віталій Володимирович, який за свою працю був нагороджений державною відзнакою.

Його змінив Тронц Володимир Тимофійович, який працював головним лікарем з 1983 по 2000 рік. За свою віддану працю він в 1988 році був нагороджений орденом «Знак Пошани». Під час керівництва Тронца В.Т. лікарня неодноразово нагороджувалась грамотами МОЗ, обласного управління. Він опублікував
більше десяти статей у фахових медичних журналах та вніс декілька раціоналізаторських пропозицій. Матвієвський В.В. та Тронц В.Т. на той час активно підтримували та впроваджували в закладі українську мову. В 1987 році став до ладу терапевтичний корпус лікарні. Через економічну кризу у грудні 1991 р. припинилися будівельні роботи на акушерськопедіатричному корпусі ЦРЛ.

Будівництво було законсервоване, а з часом корпус був демонтований З 2000 по 2019 рік заклад очолював Завертайло Віктор Костянтинович, який за свою працю неодноразово був відзначений почесними грамотами МОЗ України, обласного управління охорони здоров’я та органами місцевого самоврядування. В 2016 році був нагороджений медаллю «За відвагу». На його рахунку тисячі операцій.

З 2020 року заклад очолює Матвієнко Олександр Олександрович.