E–mail: k_sh_crl@ukr.net
0472 31 69 16 – реєстратура; 0472 31 69 17 – приймальна директора
вул. Ярослава Мудрого, 120

м. Корсунь-Шевченківський

А починається з забави

Звичка палити цигарки притаманна зараз значній частині населення . На жаль, вік, в якому людина вперше бере цигарку в руки, постійно молодшає. Якщо раніше це були підлітки 13-14 років, то зараз з цигаркою часто можна зустріти 8-10 річну дитину. Спонукає до цього передусім цікавість, допитливість, бажання бути старшим. Для юнака цигарка чомусь стає ознакою сили,мужності, незалежності. Вона сприяє підтриманню контактів у компанії. Для дівчат -це передусім ,,мода”.Але, насправді, ці мотиви примарні,удавані. Разом з тютюновим димом в організм проникають токсичні речовини, які в першу чергу вражають ще не зміцнілу нервову систему дитини. Порушується пам’ять, уповільнюється хід думок ,затримується розвиток дитини .

Куріння цигарок провокує такі хвороби, як стенокардія ,бронхіт, гіпертонія ,облітеруючий атеросклероз, статеву слабкість. Вчені встановили: люди, які почали палити в дитячому віці, вмирають від раку легень у п’ять разів частіше за тих, хто почав палити після 25 років. Були зареєстровані випадки смерті підлітків від підряд викурених двох-трьох цигарок, від чого наступала зупинка серця і дихання .

У тютюновому димі виявлено більше 6 000 різних компонентів, з них 30 – натуральні яди. Найтоксичнішими компонентами ,,тютюн- коктейлю” є нікотин, окис вуглецю, кадмій, канцерогенні смоли, радіоактивні ізотопи, метали і т.д. До речі, людина, яка випалює за день 20 цигарок,отримує за рік дозу опромінення, яка відповідає 200 рентгенам. У людини, яка курить, виникає дефіцит вітамінів групи В та С. Для відновлення балансу вітаміну С курцям необхідно вживати не менше одного лимона в день.

 Як кинути палити?

Це зробити легше тоді, коли ще немає чіткої системи в палінні,тобто, ще не розвинулась залежність від нікотину. Тому, початківцям треба сказати цигаркам ,, Ні”. Тим підліткам, хто палить вже кілька років, трохи складніше. Їх тиждень-два буде непокоїти сильний потяг до цигарки, буде підвищена збудливість, агресивність, подразливість, посилений апетит (батькам потрібно про це пам’ятати) . І якщо вже самотужки не можна справитись з цією проблемою- звертайтесь до лікаря-нарколога.

Лікар-нарколог Людмила МЕЩЕРЯКОВА

Перейти до вмісту