З початку вакцинації від COVID-19 в Україні щепили 15 758 людей

24 лютого 2021 року в Україні розпочалася вакцинація проти COVID-19. На першому етапі щеплюють медичних працівників, мешканців та персонал будинків для літніх людей та військових на фронті.

Станом на 6 березня проти COVID-19 щепили 15 758 осіб, усі вони отримали одну дозу вакцини AstraZeneca/Covishield.

Вакцинацію здійснювали 66 мобільних бригад з імунізації.

Найбільшу кількість щеплень за весь період вакцинальної кампанії зробили в Донецькій області — 1470 щеплень.

В Україні дозволили щеплювати громадських діячів проти COVID-19 залишками доз вакцини, щоби популяризувати імунізацію

1 березня 2021 року, Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав наказ, який дозволяє з початку кампанії вакцинації проти COVID-19 використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів із метою популяризації імунізації проти коронавірусної хвороби.

Цією можливістю вже скористалися та власним прикладом закликали вакцинуватися інших Президент України Володимир Зеленський, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, голова Закарпатської обласної держадміністрації Анатолій Полосков та низка інших.

Крім того, у прямому ефірі українського телебачення щепили співачку Руслану Лижичко, шоумена Олександра Педана, лікарку-інфекціоністку та експертку UNICEF Катерину Булавінову та інших публічних осіб.

Уже можна записатися в чергу на вакцинацію проти COVID-19

З 1 березня в Україні з’явилася можливість записатися до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19. Це можна зробити:

Зараз формується саме список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення.

Станом на 6 березня 2021 року до списку очікування вакцинації від COVID-19 записалися більше ніж 130 тис. людей.

Важливі новини за тиждень

Це медики, які вакцинувалися від COVID-19 в Україні

Стаття The Village, присвячена медикам, що вакцинувалися першими, про їхні побічні реакції та чому вони вважають, що вакцинуватися потрібно всім.

Канада затвердила вакцину Covishield, яку купила Україна

Влада Канади офіційно зареєструвала для використання вакцину від коронавірусу Covishield, яка виробляється в Індії.

Джон Коен: Ще за життя побачимо атаку нових вірусів, і це станеться швидше, ніж ми думаємо

Науковець Джон Коен, штатний автор журналу Science, про вірус, ковідний світ та вакцини.

В Іспанії після вакцинації в рази знизилась кількість заражень у будинках для літніх людей

Дані з будинків для літніх людей у п’яти громадах Іспанії свідчать, що після щеплення кількість заражень коронавірусом різко знизилася.

Чим вакцинують українців: AstraZeneca/Covishield

23 лютого 2021 року в Україну прибули 500 тис. доз вакцини AstraZeneca/Covishield.

Цю вакцину розробили вчені Оксфордського університету та британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca. Її виробляють в Індії за ліцензією AstraZeneca під місцевою назвою Covishield.

Це векторна вакцина. Що це означає?

Щоби потрапити в клітини організму людини, збудник COVID-19 (вірус SARS-CoV–2) користується білком-шипом, також відомим як spike, S-білок.

Для створення векторної вакцини використовують безпечний для людини аденовірус, що викликає застуду в шимпанзе. З нього попередньо видалили частинку, що відповідає за його розмноження та викликає інфекцію, натомість вбудували «інструкцію» про S-білок вірусу COVID-19. Так вірус застуди шимпанзе стає системою доставки у наші клітини «інструкції» з виготовлення білка збудника COVID-19, або вектором.

Отримавши інструкцію, клітини нашого організму виробляють S-білок, на який реагує імунна система. Таким чином, організм вчиться боротися з загрозою, щоб у разі зустрічі зі справжнім вірусом швидко побороти його.

Векторні вакцини безпечні, оскільки людство виробляє їх багато років і цю технологію протестувало на собі декілька поколінь.

Безпечність та ефективність вакцини Covishield також перевірила Всесвітня організація охорони здоров’я та схвалила її до застосування. Дозвіл на її використання дали Велика Британія, ЄС, Канада та Індія.

Попередня ефективність вакцини складає 63 %. Це означає, що щеплена нею людина або зовсім не захворіє на COVID-19, або перенесе хворобу легше з меншою кількістю ускладнень.

Щоби набути імунітет від COVID-19, необхідно отримати дві дози вакцини. Другу дозу вводять через 28 днів після першої.

Вакцина може зберігатися за температури від +2 до +8 С, а отже її можна легко й безпечно транспортувати в місця, де здійснюють щеплення.

 

Усі щеплення є безпечними, добровільними й безоплатними.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті

https://s7497428.sendpul.se/sl/MTYxMjkxNTE=/78419bf9e9419b85876c3019af841dd8s4